SAMOLOT
Wylot z
Przylot do
Data wylotu
Data przylotu
Pasażerowie (max 9 osób)

Infolinia Telefoniczna

Port lotniczy Bruksela jest największym lotniskiem w Belgii. Znajduje się ok. 12 km od centrum Brukseli, w miejscowości Zaventem, stąd można jeszcze czasami spotkać się z poprzednią formalną nazwą lotniska Aéroport de Bruxelles-Zaventem. Z trzema pasami startowymi pozwala na roczny przepływ ponad 18 milionów pasażerów. Lotnisko posiada też dobrze rozbudowaną infrastrukturę cargo.

Z lotniska do centrum Brukseli można dojechać taksówką, przy czym trzeba się tutaj przygotować na koszt dochodzący nawet do 30 EUR. Dostępne są również specjalne linie autobusowe, które odjeżdżają spod hali przylotów. Dojedziemy nimi między innymi do dworca kolejowego Brussels-Luxemburg. Do Brukseli z lotniska dojedziemy ewentualnie koleją Airport City Express, której perony znajdują się w podziemiach lotniska. Jest to szybki sposób na dotarcie do centrum miasta przy stosunkowo niskich kosztach (bilet kosztuje do 3 EUR w jedną stronę).

Drugim portem lotniczym obsługującym stolicę Belgii jest Bruksela-Charleroi (Aéroport de Charleroi Bruxelles-Sud, CRL), lotnisko znajdujące się ok. 46 km od Brukseli, w pobliżu miejscowości Charleroi. Jest to międzynarodowy, niewielki port lotniczy, który oferuje głównie tanie przeloty do krajów europejskich. Na lotnisku Charleroi swoje usługi oferują przede wszystkim tanie linie lotnicze. Port posiada jeden pas startowy, a rocznie obsługuje do 4 milionów pasażerów. Jest to jednak istotne odciążenie ruchu lotniczego, mającego miejsce na lotnisku Brussels Airport. Z Polski do lotniska Charleroi obecnie latają linie Ryanair i Wizzair.

W porcie Bruksela-Charleroi znajduje się jeden terminal. Lotnisko jest starsze, niż port Bruksela, ale jego dzisiejszy terminal został otwarty dopiero w roku 2008. Z lotniska do centrum Brukseli można dotrzeć autobusami. Ceny biletów wahają się w okolicach 10 EUR w jedną stronę. Za tę samą trasę taksówką zapłacimy nawet do 90 EUR.

Pozostałe przeloty do Brukseli - Belgia
Brak promocji.
Loty do Brukseli - Tanie Bilety Lotnicze
Kierunek Data Promocji Linie Lotnicze Cena